window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-43707263-1');
Loading...
Tillidsrepræsentanter2021-04-28T13:16:36+02:00

Find din tillidsrepræsentant

Fyens Stift
Haderslev Stift
Helsingør Stift
Københavns Stift
Lolland-Falster Stift
Ribe Stift
Roskilde Stift
Viborg Stift
Aalborg Stift
Aarhus Stift


Fyens Stift

Lene Dam
Herrested, Søllinge og Hellerup Kirker, Midtfyn
Tlf. 5152 1236
E-mail: ledam@km.dk

Konsulent
Hans Henrik Brok-Kristensen
Tlf. 2060 3826
E-mail: konsulent@organist.org


Haderslev Stift

Pia Jeanette Nielsen
Ulkebøl Kirke, Sønderborg
Tlf. 2082 4313 (privat) / 2146 8646 (arbejde)
E-mail: organistpia@gmail.com

Konsulent
Hans Henrik Brok-Kristensen
Tlf. 2060 3826
E-mail: konsulent@organist.org


Helsingør og Københavns Stifter

Inger Marie Riis
Solvang Kirke, Amager
Tlf. 3190 7876 / 2340 8171
E-mail: inger.marie@solvangkirke.dk

Kenn Therkelsen
Sct. Ibs, Svaneke og Bodils kirker, Bornholm
Tlf. 2960 0683
E-mail: kwt3@live.com

Nadja Aristoff
Reerslev Kirke ved Hedehusene
Tlf. 42776678
E-mail: nadja.aristoff@gmail.com


Ribe Stift

Mette Bredthauer
Askov Kirke, Malt Provsti
Tlf. 3064 3045
E-mail: metbr@km.dk

Konsulent
Hans Henrik Brok-Kristensen
Tlf. 2060 3826
E-mail: konsulent@organist.org


Roskilde og Lolland-Falster Stifter

Annette Lindbjerg Simonsen
Tune og Snoldelev kirker
Greve-Solrød
Tlf. 2341 3749
E-mail: als@simonsen.mail.dk

Konsulent
Hans Henrik Brok-Kristensen
Tlf. 2060 3826
E-mail: konsulent@organist.org


Viborg Stift

Karen Skovbjerg
Holstebro Kirke
Tlf. 3033 9810
E-mail: kskovbjerg9@gmail.com

Konsulent
Hans Henrik Brok-Kristensen
Tlf. 2060 3826
E-mail: konsulent@organist.org


Aalborg Stift

Jens Erik Rasmussen
Sulsted Kirke, Aalborg
Tlf. 9811 4201 / 2174 1323
E-mail: jens_e_rasmussen@yahoo.dk

Jette Plougheld
Hulsig og Skagen Kirker, Skagen
Tlf. 2440 8089
E-mail: jp@skagenkirke.dk

Lasse Christensen
Hellevad og Ørum Kirker, Hjallerup
Tlf. 2839 7790
E-mail: lasse@hellevadkirke.dk


Aarhus Stift

Christian Holdensen
Linå og Sejs-Svejbæk Kirker, Silkeborg
Tlf. 8685 3748 / 2291 3693
E-mail: chr.holdensen@fibermail.dk

Helle Sandberg Zederkof
Thorsager og Bregnet Kirker, Djursland
Tlf. 2445 6236
E-mail: hellez@mail.tele.dk

ARTIKLER OM TR

Se alle nyheder
Go to Top